Dev diary - historia gry Asterielle

15 października 2020

Pełna wersja gry

Asterielle dobiła wersji 1.0. Gra zyskała sporo nowej treści. Poprawiliśmy wiele błędów i ulepszyliśmy balans, więc możemy pochwalić się kolejnym ukończonym tytułem!

Więcej o nas i naszych projektach znajdziesz na flyingoctopus.pl, a póki co – nowa wersja Asterielle jest dostępna na itch.io.

9 stycznia 2020

Mniejsza rozdzielczośc i mniej błędów

Zmniejszyliśmy rozdzielczość gry niemal dwukrotnie, dzięki czemu zabawa z naszą bohaterką jest jeszcze przyjemniejsza! Poprawiliśmy błędy i dokonaliśmy kilku pomniejszych zmian..

image/wideo

9 grudnia 2019

Menu główne i nowe wydarzenia

W grze pojawiło się menu główne, a podczas swej morderczej krucjaty Asterielle będzie mogła natknąć się na pozostawione przez krasnoludy worki złota lub pierzchające pod jej nogami kurczaki.

image/wideo

8 października 2019

Cykl dnia i nocy

Elfka nieprzerwanie brnie do przodu! Broni ojczystego lasu niezależnie od pory dnia i nocy!

9 września 2019

Więcej grafik

Kolejne grafiki powoli zmieniają szary ekran w coś, co przypomina grę. Gdy zaś punkty życia zaczynają się kończyć, Asterielle zawsze może sięgnąć po potiony, które można kupić w karczmie! I choć wciąż nie widać, że elfka idzie, ona robi to cały czas. Poluje na każdego krasnoluda, który podniósł topór na jej las!

image/wideo

24 sierpnia 2019

Eventy w trakcie rozgrywki

Żeby rozgrywka stała się jeszcze bardziej urozmaicona, dodaliśmy quick time eventy, które raz na jakiś czas pojawiają się na ekranie. Ich kliknięcie na krótki czas podnosi nasze statystyki lub zapewnia nam bonus w postaci złota czy doświadczenia.

6 sierpnia 2019

Odrodzenie

Po pewnym czasie przebytym w grze będzie można „odrodzić się”, czyli zresetować naszą postać do pierwszego poziomu. Sprawi to, że rozgrywka będzie nieco łatwiejsza, a to za sprawą Srebrnych Księżyców – specjalnej waluty zdobywanej w walkach z bossami powyżej pięćdziesiątego poziomu .

image/wideo

16 czerwca 2019

Zarabianie bez grania

Nawet po wyłączeniu gry elfka chroni las przed złymi krasnoludami. Nie wierzysz? Uruchom grę i sprawdź, ile zarobiłeś!.

image/wideo

12 czerwca 2019

Karczma

Po co korzystać ze sklepu, skoro można wejść do karczmy? Napić się czegoś, odpocząć, a przede wszystkim nabyć nowe umiejętności i przedmioty. W przyszłości zamierzamy wypełnić karczmę wieloma przedmiotami, które będzie można kupić.

3 czerwca 2019

GameOver!

Od teraz krasnoludy stały się śmiertelnym zagrożeniem!

27 maja 2019

Sklep, złoto i latające strzały

Pojawiają się pierwsze grafiki. Za zabijane krasnoludy otrzymujemy złoto i punkty doświadczenia. Mamy też możliwość „kupienia” większych obrażeń.

20 maja 2019

Pierwsza mechanika

Elfka strzela, pojawiają się krasnoludy, wzrastają poziomy, a na dziesiątym poziomie zmierzymy się z bossem!